لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

گلس نانو مایع چیست

یکی از حساس ترین قسمت‌های گوشی های موبایل صفحه نمایش است. اگر موبایل از ارتفاع خاصی بیفتد، ناخواسته، صفحه نمایش به راحتی می شکند. تعمیر صفحه نمایش شکسته اغلب بسیار پرهزینه است بنابراین اکثر اشخاص در هنگام خرید موبایل، برای محافظت صفحه نمایش آن گلس نیز خریداری می کنند. گلس ها انواع مختلفی دارند که گلس نانو مایع امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا مقاومت گلس نانو مایع در برابر ضربه بسیار زیاد است و نمی‌شکند. در ادامه این مقاله به طور کامل بررسی خواهیم کرد که گلس نانو مایع چیست و چه مزایا و معایبی دارد، پس با ما تا انتها همراه باشید.

گلس نانو مایع چیست؟

گلس نانو مایع نوعی شیشه مایع است که از ترکیب سیلیکون دی‌اکسید (شیشه) و حلال‌های شیشه تولید شده است. این نوع گلس ها زمانی که بر روی یک سطح قرار می گیرند، بلافاصله خشک می شوند و سخت تر از قبل می شوند. برای اولین بار از گلس های نانو در فعالیت‌های فضایی استفاده شده است.

گلس های نانو دارای دو نوع مختلف هستند، گلس های نانو مایع و گلس های جامد.

گلس های جامد از الیاف نانو پلیمری جامد تولید شده اند تقریباً مشابه گلس های شیشه ای موجود در بازار است و تفاوت بسیار زیادی با گلس های نانو مایع دارند که باید در هنگام خرید این نوع گلس به جامد و مایع بودن آن توجه داشته باشید.

گلس نانو مایع چیست

دلیل محکم بودن گلس نانو مایع چیست؟

گلس نانو در ابتدا تمام سطح روی شیشه گوشی را صاف می کند و تمام پستی و بلندی‌های سطح را می پوشاند و همین امر باعث می شود که ضربه نتواند به شیشه آسیب برساند. همان‌طور که گفته شد گلس نانو مایع از نوع پلیمری می باشد و پوششی که بر روی سطح ایجاد می کند باعث می‌شود مولکول‌های آن به صورت دراز و یا زنجیره‌وار به یکدیگر متصل شود که به اصطلاح به آن پلیمر می گویند و شکستن این نوع پیوند زنجیره‌وار بسیار سخت است.

آیا گلس نانو مایع قابل تعویض است؟

گلس نانو مایع همانند دیگر گلس های موجود در بازار قابلیت جداسازی از روی گوشی را ندارد زیرا این نوع گلس به دلیل ضخامت کمی که دارد بر روی صفحه نمایش گوشی به صورت کامل پخش می شود و به عنوان بخشی از صفحه گوشی محسوب می شود. البته گلس نانو جامد را می توان هر زمان که تمایل داشتید از روی صفحه گوشی خود برداشته و گلس های دیگری را جایگزین آن کنید.

مزایای استفاده از گلس نانو مایع

آیا گلس نانو بهتر است یا شیشه ای؟

گلس های نانو مایع معمولاً نسبت به دیگر گلس ها، سطح بیشتری از صفحه نمایش گوشی را پوشش می دهد و در مقابل گرد و غبار و قطرات ریز آب مقاوم است. باید گفت قطرات آب بر روی گلس های نانو جمع نمی شود و اما به معنای ضد آب بودن گلس های نانو نیست. گلس های شیشه ای در برابر ضربه مقاومت کمی دارند زیرا سطح آن‌ها دارای پستی و بلندی‌هایی است که بر روی کیفیت صفحه نمایش نیز تأثیر می گذارد و این امکان وجود دارد که گلس های شیشه ای به راحتی ترک برداشته و یا شکسته شوند.

مزایای استفاده از گلس نانو مایع

- گلس نانو مایع بسیار سبک وزن بوده و به راحتی روی صفحه نمایش گوشی نصب می شود و سختی صفحه نمایش را بالا می برد. نصب این نوع گلس ها در تاچ گوشی مشکلی ایجاد نمی کند و به خوبی می تواند با تماس و لمس صفحه واکنش نشان دهد.

- گلس های نانو مایع از نوع پلیمری هستند بدان معنا که مولکول‌های آن به زنجیره‌وار به هم متصل‌اند و همین امر باعث شده که در حین ضربه آسیب نبینند. این نوع گلس ها به دلیل ضخامت کمی که دارند بر روی وضوح و شفافیت تصویر مشکلی ایجاد نمی کنند.

- در هنگام نصب محافظ صفحه نمایش نانو هیچ گونه حبابی ایجاد نمی شود و تنها کافی است محلول نانو مایع را بر روی صفحه نمایش ریخته و سپس آن را صاف کنید. باید به این نکته در هنگام خرید گلس نانو توجه داشت که به هیچ عنوان از صفحه نمایش گوشی جدا نمی‌شود.

- گلس های نانو مایع برای گوشی های هوشمند امروزی که دارای لبه‌های خمیده هستند بسیار مناسب است زیرا این نوع گلس ها قادر هستند تمام صفحه نمایش را پوشش دهند.

نحوه نصب گلس نانو مایع

گلس های نانو مایع چه معایبی دارد؟

یکی از مهم‌ترین ایرادهایی که گلس های نانو مایع دارد چسبندگی بسیار بالای آن است و همین امر جداسازی گلس را از روی صفحه گوشی مقدور نخواهد کرد.

یکی دیگر از معایبی که می توان به آن اشاره کرد مقاومت بالایی است که در برابر شکستن و ضربه دارد و این مقاومت باعث می شود ضربه از گلس عبور کند و صفحه نمایش گوشی را بشکند.

گلس های نانو مایع در برابر خط و خش مقاومت بالایی ندارد و اگر به این موضوع حساس هستید بهتر است از گلس های شیشه ای و یا گلس های نانو جامد استفاده کنید زیرا در برابر خط و خش مقاومت بالایی دارند.

نحوه نصب گلس نانو مایع

- ابتدا باید با پارچه‌ای تمیز سطح صفحه نمایش را کاملاً تمیز کرده تا هیچ گونه گردوغباری نداشته باشد.

- سپس مایع نانو را بر روی صفحه نمایش ریخته و به آرامی پخش کنید. باید توجه داشته باشید که تمام سطوح را با دقت و یکنواخت بپوشانید.

- اکنون باید به مدت 10 دقیقه صبر کنید و پس از آن با پارچه ی مخصوص نانو صفحه نمایش را تمیز کنید تا تمیز و براق شود.

- برای آنکه سطح مقاومت گلس نانو بالا برود باید حداقل به مدت 12 ساعت از گوشی تلفن خود استفاده نکنید.

سخن پایانی:

گلس های نانو مایع یکی از گلس های منحصربه‌فرد است که مورد توجه اکثر اشخاص قرار گرفته است. در این مقاله سعی بر آن داشته ایم که گلس نانو مایع را به طور کامل بررسی کنیم. برای آنکه بخواهید با انواع گلس ها آشنایی کامل داشته باشید پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید انواع گلس را بخوانید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir