لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

گلس UV چیست و چه مزایا و معایبی دارد

امروزه همه ما از تلفن های هوشمند استفاده می کنیم و طولانی مدت به صفحه نمایش گوشی خیره می شویم، تلفن های همراه نورهایی به رنگ آبی و بنفش تولید می کنند که با نگاه کردن طولانی مدت به آن ها باعث می شود چشم ما همه چیز را تیره و تار ببیند و مدت زمان کوتاهی طول می کشد تا چشم به محیط اطراف عادت کند و دید به حالت عادی برگردد؛ اما با استفاده از گلس UV این مشکلات حل می شود.

اشعه فرابنفش (UV) به چشم آسیب بسیار زیادی وارد می کند. این اشعه ها در زمان نگاه کردن به صفحه نمایش لپ تاپ و یا گوشی به چشم ما می تابد؛ و باعث آسیب به شبکه بینایی می شود؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای این مشکل راه حل‌هایی یافته شده است که یکی از آن ها استفاده از گلس UV است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با گلس UV و مزایا و معایب آن آشنا کنیم.

گلس UV چیست

گلس UV چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

از گلس های UV برای تمام گوشی های موجود در بازار می توان استفاده کرد. این نوع گلس ها با استفاده از مکانیزمی که دارند باعث جلوگیری از تابش نور فرابنفش صفحه نمایش گوشی می شوند. در واقع می توان گفت که این گلس ها قابلیت جذب یا پخش نور فرابنفش را دارند تا از چشم محافظت کنند.

اشعه های فرابنفش از طریق چشم و پوست به بدن نفوذ می کنند، اما بیشترین آسیب به چشم وارد می شود. به گفته سازمان بهداشت جهانی اشعه فرابنفش باعث:

- تورم قرنیه چشم می‌شود.

- باعث التهاب چشم و همچنین تأثیرات منفی بر روی خواب دارد.

- باعث به وجود آمدن آب‌مروارید می شود.

- باعث بروز سرطان چشم می شود.

البته باید گفت که تابش اشعه فرابنفش از صفحه نمایش تلفن همراه بسیار ناچیز است اما به دلیل استفاده مداوم و در معرض قرار گرفتن این اشعه، محافظت از چشم امری بسیار ضروری است.

برخی از گوشی های تولید شده دارای قابلیتی هستند با نام Blue Light Filter که با فعال نمودن آن باعث کاهش تابش نورهای آبی و بنفش می شود؛ اما خرید و نصب یک گلس UV نیز می تواند به طور کامل از تابش این نورها جلوگیری کند.

گلس UV چیست

تفاوت بین گلس UV و چسب UV در چیست؟

چسب UV چسبی است که توسط لامپ UV خشک می‌شود و چسب بسیار قدرتمندی است. از چسب های UV برای چسباندن انواع گلس استفاده می شود اما باید گفت که این نوع چسب ها به تنهایی قادر به جلوگیری از تابش اشعه فرابنفش نیستند.

گلس هایی که امروزه در بازار موجود هستند توسط چسب سیلیکونی مورد استفاده قرار می گیرند زیرا ضخامت این نوع چسب ها کمتر از چسب های UV است. گلس های یو وی دارای فیلتر فرابنفش هستند و قادر است نور فرابنفش را به طور کامل جذب کند. گس های UV از لایه ی بسیار نازکی برای فیلتریزاسیون اشعه UltraViolet تشکیل شده است.

فاکتورهای مهم استفاده از گلس UV

- مناسب برای صفحه‌های خمیده گوشی

امروزه برخی از تلفن های همراه دارای صفحه نمایش منحنی هستند و گلس های معمولی موجود در بازار نمی توانند سطح صفحه نمایش گوشی را بپوشانند و پس از استفاده از گلس های معمولی احتمال بلند شدن گلس معمولی از صفحه نمایش وجود دارد اما گلس UV مناسب برای صفحه نمایش های خمیده است و به طور کامل بر روی صفحه نمایش گوشی قرار می گیرد.

- عدم کاهش شفافیت صفحه نمایش

گلس های UV دارای ضخامت بسیار کمی هستند و با استفاده از این نوع گلس ها وضوح تصویر و شفافیت صفحه نمایش گوشی شما کاهش نمی یابد.

- عدم کاهش حساسیت لمس گوشی

افرادی که با برنامه های حساس کار می کنند و یا با گوشی خود بازی های اینترنتی انجام می‌دهند میزان حساسیت لمس گوشی برایشان دارای اهمیت است به همین علت استفاده از گلس UV بهترین پیشنهاد برای آن ها است.

گلس UV چیست

مزایای استفاده از گلس UV:

- گلس UV به کمک لامپ UV مخصوص خود در کمتر60 ثانیه بر روی صفحه نمایش خشک می شود.

- گلس های UV قابلیت این را دارند که بر روی دیگر گلس های موجود در بازار (شیشه حرارت دیده، گلس‌های تمپرد، ضدضربه و گلس سرامیکی) می چسبند.

- دارای ماندگاری بالایی است و از روی صفحه نمایش کنده نمی شود.

- زیر گلس های UV به دلیل یکنواخت بودن آن حباب ایجاد نمی شود.

معایب استفاده از گلس UV:

- جداسازی گلس UV از روی صفحه نمایش گوشی بسیار مشکل است و این امکان وجود دارد که جای چسب بر روی صفحه نمایش گوشی بماند.

- برای نصب این نوع گلس ها نیاز به لامپ UV است.

- استفاده هم‌زمان از چسب و گلس UV باعث ضخامت بیشتر گلس شده و بر روی وضوح و شفافیت صفحه نمایش تأثیر منفی می‌گذارد.

- این امکان وجود دارد که در هنگام پخش چسب بر رویی صفحه گوشی، اسپیکر و یا دوربین جلو گوشی نیز پوشانده شود.

نحوه نصب گلس UV:

- ابتدا صفحه نمایش گوشی را با پد الکی تمیز کنید.

- توسط پارچه‌ای خشک صفحه نمایش را خشک کنید.

- گردوغبار بر روی صفحه نمایش را توسط چسب کاغذی بزدایید.

-  چسب مخصوص UV درون پک را بر روی صفحه نمایش بریزید و سپس گلس UV را بر روی صفحه نمایش قرار داده و اجازه دهید تا چسب به طور کامل پخش شود.

- لامپ UV را به مدت 60 ثانیه بر روی صفحه نمایش روشن کنید تا چسب کاملاً خشک شود و بهتر است لامپ UV را به صورت یکنواخت و آرام چندین بار از بالا به پایین و برعکس بر روی صفحه نمایش بکشید.

قبل از آنکه گلس های صفحه نمایش را بخرید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله‌ی راهنمای خرید گلس بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir