لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

گلس پرایوسی (Glass Privacy) چیست و چه مزایایی دارد؟

همه‌ی ما امروزه از گوشی موبایل استفاده می کنیم و تمایل داریم که گوشی ما جزو حریم خصوصی به شمار آید؛ اما در برخی مواقع امکان پذیر نیست فرض کنید هنگامی که سوار وسیله‌ی نقلیه شدید و یا در مهمانی به سر می برید، افراد به صفحه گوشی شما زل زده‌اند و می خواهند بداند شما چه می کنید و یا با چه اشخاصی در حال چت کردن هستید. این موضوع بسیار ناراحت کننده است.

در واقع این نوع هک دیداری سال‌ها است که وجود داشته و البته هنوز هم از بین نرفته و خواسته یا ناخواسته این اتفاق رخ می دهد. امروزه گوشی موبایل بانک اطلاعاتی افراد به شمار می آید و تمام اطلاعات از جمله ایمیل ها، عکس‌ها و یا اطلاعات محرمانه... درون آن ذخیره شده است؛ اما برای حل این مشکل باید چه کاری انجام داد؟ آیا راه حلی وجود دارد تا بتوان جلوی این هک دیداری را گرفت؟ باید بگوییم بله راه حلی وجود دارد و آن هم استفاده از گلس پرایوسی (Glass Privacy) یا حریم خصوصی می باشد.

نصب گلس پرایوسی گزینه‌ی مناسبی برای محافظت از حریم خصوصی گوشی است و با وجود آن حس امنیت بیشتری را در مکان‌های شلوغ تجربه خواهید کرد. برای آنکه بیشتر با انواع گلس آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنیم راهنمای خرید گلس را مطالعه کنید.

گلس پرایوسی

گلس پرایوسی (Glass Privacy) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

این نوع گلس و کارایی را به صورت هم‌زمان انجام می دهد. اولین ویژگی گلس خصوصی محافظت از صفحه نمایش در برابر هر گونه ضربه و خط و خش است و دومین ویژگی آن محدود کردن زاویه دید گوشی برای افراد است. بدین معنا که اگر فردی کنار دست شما قرار گرفته باشد قادر نخواهد بود که صفحه نمایش گوشی شما را ببیند.

گلس پرایوسی از نظر ظاهری شبیه به گلس های معمولی می باشد اما با این تفاوت که بر روی گلس های خصوصی یک فیلتر ضد جاسوسی نصب می شود که به صورت لایه‌ی محدود کننده برای زاویه دید عمل می کند. به همین علت تنها شما قادر به دیدن اطلاعات صفحه نمایش موبایل هستید نه شخص دیگری و این یکی از ویژگی های مهم نصب یک گلس خصوصی است.

در گلس های حریم خصوصی از فنّاوری با نام میکرولایه استفاده شده است که باعث می شود نور از زاویه‌ی خاصی عبور کند (30،60 و یا 90 درجه). معمولاً زاویه های 60 و 90 درجه نوع رایج گلس های پرایوسی هستند و با نصب آن بر روی صفحه نمایش افرادی که از در کنار شما هستند و یا در آن قسمت از زاویه‌ی دید گلس قرار ندارند با نگاه کردن به گوشی شما تنها یک صفحه سیاه را خواهند دید و شما با خیال راحت می توانید به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید بدون آنکه کسی متوجه بشود شما چه کاری انجام می‌دهید.

بهترین نوع گلس با قابلیت گلس پرایوسی:

در بازار گلس های مختلفی وجود دارند که دارای قابلیت پرایوسی (Privacy) هستند و این قابلیت تنها محدود به یک نوع نمی باشد. به همین علت گلس های پرایوسی مختلفی جهت محافظت از صفحه نمایش و همچنین حریم خصوصی گوشی شما در بازار موجد است؛ بنابراین باید در هنگام خرید گلس پرایوسی به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه آن‌ها را بیان خواهیم کرد.

گلس پرایوسی (Glass Privacy) چیست

- گلس های حرارت دیده با قابلیت پرایوسی: بعضی گلس های حرارت دیده و یا تمپرد در بازار وجود دارند که دارای قابلیت پرایوسی هستند. این گلس ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و با وجود پرایوسی بودن می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای محافظت از صفحه نمایش گوشی شما باشد.

- تکنولوژی میکرو لوور (Micro Louver): هنگام خرید گلس پرایوسی باید به میکرو لوور بودن آن توجه داشت. وجود این تکنولوژی در گلس های پرایوسی بر روی شفافیت و کیفیت تصاویر تأثیری نخواهد نداشت و به راحتی می توان از گوشی خود استفاده کرد. اما برخی گلس ها که دارای قیمت ارزان تر و بی کیفیتی هستند با توجه به داشتن لایه سیاه و مات و محافظت از حریم خصوصی شما، بر روی کیفیت و شفافیت تصاویر تأثیر منفی خواهند داشت.

- زاویه دید گلس: یکی از عامل‌های مهم استفاده از گلس خصوصی زاویه دید آن است. زاویه دید گلس نباید خیلی بزرگ (قابل دیده شدن صفحه نمایش توسط افراد می شود) و یا خیلی تند باشد (قادر به دیدن صفحه نمایش گوشی نباشید). زاویه‌ی مناسب برای گلس های پرایوسی معمولاً 60 درجه است.

- قابلیت پرایوسی 2 طرفه بودن یا 4 طرفه بودن: این نوع چند طرفه بودن گلس کاملاً به نحوه‌ی در دست گرفتن گوشی توسط شما بستگی دارد. گلس هایی که دو طرفه هستند تنها در حالت پرتره (Portrait) مورد استفاده قرار می گیرند و قادر نخواهد بود از بالا و یا پایین حریم خصوصی شما را محافظت کند. گلس های چهار طرفه مراقبت چهار طرفه دارند بدین معنا که از همه طرف می تواند حریم خصوصی گوشی شما را حفظ کند و افرادی که کنار شما قرار دارند نمی توانند به هیچ طریقی گوشی شما را ببیند. گلس پرایوسی چهار طرفه برای افرادی که اطلاعات مهمی دارند بسیار مناسب است.

گلس پرایوسی چیست

ویژگی ها و مزایای استفاده از گلس پرایوسی:

همان‌طور که گفتیم یکی از ویژگی های مهم این گلس ها قابلیت پرایوسی بودن آن‌ها می باشد که این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند بدون نگرانی از دیده شدن اطلاعات گوشی خود را در اماکن عمومی استفاده کند. اما این تنها ویژگی استفاده از گلس پرایوسی نیست در ادامه دیگر ویژگی های آن را بیان خواهیم کرد.

- ضد تابش نور:

با وجود این ویژگی شما می توانید زمانی که گوشی در معرض نور خورشید قرار دارد به مدت طولانی در آن فضا بمانید. همان‌طور که می دانید تابش نور خورشید بر روی صفحه نمایش باعث می شود نتوانید به راحتی اطلاعات گوشی خود را ببینید اما با وجود پوشش ضد تابش نور، بازتاب نور کاهش پیدا می کند و این امکان را به شما می دهد تا بتواند به وضوح تصاویر گوشی را ببینید.

- کاهش نور آبی گوشی:

نصب گلس خصوصی باعث می شود تا نور آبی که از گوشی عبور می کند و باعث اختلال خواب می شود را کاهش دهد. همان‌طور که می دانید نور آبی گوشی باعث می شود که هورمون‌های خواب ما ترشح نشود و در طول شب بیدار بمانیم. با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفته دانشمندان توصیه کرده‌اند برای آنکه در خواب اختلال وارد نشود باید از نور آبی گوشی در طول شب دور بمانیم. این ویژگی در گلس های پرایوسی استفاده شده است و میزان نور آبی گوشی را کاهش می دهند.

مزایای دیگر گلس پرایوسی به شرکت تولید کننده آن بستگی دارد و هر گلس خاصیت خاص خود را دارد اما برخی ویژگی های یکسانی همانند ضد ضربه و خط و خش، 100 درصد حساسیت لمس و ضد لک و چربی دارند.

گلس پرایوسی (Glass Privacy) چیست

معایب استفاده از گلس پرایوسی:

به گفته اکثر تولید کنندگان گلس های پرایوسی، این گلس ها بر روی وضوح و روشنایی تصاویر تأثیری نمی گذارند اما باید گفت این‌طور نیست و تأثیر کمی را روی وضوح صفحه نمایش می گذارند و برای حل این مشکل باید نور گوشی را افزایش داد.

برای آنکه بتوانید از کارایی و کیفیت این گلس ها پس از نصب بهره ببرید باید حتماً گوشی را در راستای چشم خود قرار دهید. اگر از گلس پرایوسی چهار طرفه استفاده می کنید نمی‌توانید همانند گلس های معمولی اطلاعاتی که می خواهید را به دیگران نشان دهید زیرا باید زاویه دید طرف مقابل را در نظر بگیرید، عملاً دو نفر به یک گوشی نمی توانند نگاه کنند؛ اما گلس های دو طرفه این مشکل را تا حدودی برطرف کرده است و می توان اطلاعات را به دیگران به صورت Lansdscape‌ نشان داد.

سخن پایانی:

همان‌طور که در مطالب بالا بیان شد گلس پرایوسی همانند دیگر گلس ها دارای مزایا و معایب خاص خود است و اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که اطلاعات مهمی درون گوشی خود نگه داری می کنید بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی گوشی خود نصب این نوع گلس ها است. گلس ها یکی از مهم‌ترین لوازم جانبی گوشی به شمار می آید و فروشگاه بلبری نیز عرضه کننده انواع لوازم جانبی گوشی با گارانتی می باشد، برای مشاهده و خرید محصولات این فروشگاه می توانید روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir