لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی اندروید - معرفی بهترین 5 اپلیکیشن

امروزه اکثر افراد برای آموزش هر حرفه‌ای به شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و یا اینستاگرام روی آورده اند. اما دانلود این آموزش‌ها در برخی از شبکه های اجتماعی بسیار مشکل است و باید حتماً برنامه خاصی برای دانلود آن‌ها در گوشی موبایل نصب کرد. اما آیا می دانید راه دیگری نیز برای تماشای کردن آن به غیر از دانلود است و آن فیلم گرفتن از صفحه گوشی می باشد. اما چگونه باید از صفحه گوشی خود فیلم گرفت؟

در گذشته برای انجام این کار از یک گوشی دیگر برای فیلم گرفتن از روی گوشی استفاده می‌شده است اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی گوشی های موبایل بسیار پیشرفته شده اند و با نصب چند نرم افزار می توان به راحتی از گوشی موبایل خود در حین تماشای ویدئو فیلم برداری کرد. برای آنکه بتوانید فیلم گرفته شده از گوشی خود را ویرایش کنید به شما پیشنهاد می کنیم که مطالعه ی بهترین اپلیکیشن ویرایش موبایل را از دست ندهید.

در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه می توانید از ویدیوی در حال تماشا فیلم بگیرید بنابراین تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

چگونه باید از صفحه گوشی خود فیلم گرفت؟

در برخی مواقع نیاز است از اطلاعات گوشی خود اسکرین شات و یا در حین انجام تماشای ویدئو آموزشی و یا بازی موبایل فیلم بگیریم. اسکرین شات از روی عکس در موبایل بسیار راحت تر از ضبط ویدئو می‌باشد و همین امر باعث شده تا فیلم برداری از روی گوشی به یکی از دغدغه‌های کاربران اندرویدی تبدیل شود.

به طور پیش فرض در برخی از گوشی های موبایل، اپلیکیشن برای فیلم برداری وجود دارد و تنها نیاز است که گزینه‌ی آن را فعال کنید.این اپلیکیشن در گوشی‌هایی که دارای سیستم‌عامل اندروید 11 هستند وجود دارد. برای دیگر گوشی های اندرویدی که این قابلیت را ندارند باید برنامه فیلم گرفتن از صفحه گوشی را دانلود کرد تا بتوان فیلم برداری را شروع کرد. در ادامه به نحوه ضبط ویدئو می پردازیم.

فیلم گرفتن از صفحه گوشی در اندروید 11:

درگوشی‌هایی که دارای اندروید 11 هستند قابلیت فیلم گرفتن از صفحه گوشی را به طور پیش فرض دارند و تنها کافی است که این قابلیت به فهرست تنظیمات سریع اضافه کرد. برای آنکه بتوانید آن را در فهرست قرار دهید باید بر روی نوتیفیکیشن گوشی دئبار ضربه بزنید و سپس از آیکون ویرایش، Screen Recorder را درون صفحه تنظیمات سریع خود بکشید و تغییرات را ذخیره کنید.

پس از اضافه شدن اسکرین رکورد در قسمت تنظیمات سریع می توانید از آن جهت ضبط ویدئو استفاده کنید و در هنگام استفاده از این اپلیکیشن تنظیمات آن را انجام دهید. تنظیمات شامل ضبط صدا و همچنین نمایش لمس بر روی صفحه نمایش در هنگام ضبط فیلم می شود. در هنگام ضبط یک پیغام قرمز رنگ در قسمت نوتیفیکیشن نمایش داده می شود و اگر بر روی آن کلیک کنید اسکرین رکود متوقف خواهد شد.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

1- فیلم گرفتن از صفحه گوشی سامسونگ

نحوه‌ی فیلم گرفتن از صفحه گوشی در اکثر دستگاه‌ها یکسان است. برای مشاهده گزینه‌ی اسکرین رکورد، کافی است از قسمت تنظیمات سریع گزینه‌ی Screen Recorder را انتخاب کنید و سپس بر روی Start  کلیک کنید تا ضبط شروع شود و برای پایان دادن به ضبط بر روی دکمه Stop ضربه بزنید تا ضبط متوقف شود. پس از متوقف شدن ضبط، ویدئو در حافظه‌ی گوشی ذخیره می شود و می توانید هر زمان که خواستید آن را تماشا کنید. استفاده از اسکرین رکورد درگوشی‌های سامسونگ امکانات بیشتری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد همانند استفاده از دوربین جلو و یا طراحی بر روی صفحه به وسیله S Pen .

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

2- Google Play Games

اگر به دنبال ضبط ویدئو برای بازی های موبایل هستید، اپلیکیشن Google Play Games یک اپلیکیشن کاملاً رایگان است که قادر است ویدئوها را با کیفیت 480p SD یا 720p HD ضبط کند.

- برای فعال سازی این اپلیکیشن کافی است ابتدا برنامه را اجرا کنید و سپس یک بازی را از فهرستی که به شما نشان می دهد را انتخاب کنید.

- بازی‌ها باید از قبل بر روی گوشی خود نصب شده باشند.

- برای مشاهده جزئیات بازی بر روی تصویر کوچک بازی ضربه بزنید و سپس دکمه ی ضبط ویدئو را زده و کیفیت مد نظر خود را انتخاب کنید.

- بر روی دکمه ی Launch کلیک کنید تا بازی شروع شود.

- بر روی صفحه دکمه های میکروفون، دوربین جلو و ضبط قرار دارند که می توانید آن‌ها را کنترل کنید.

- برای شروع ضبط کافی است بر روی دکمه ی قرمز رنگ کلیک کرده تا پس از 3 ثانیه فیلم برداری شروع شود.

- برای متوقف شدن اسکرین رکورد کافی است بار دیگر بر روی دکمه ی قرمز رنگ کلیک کنید تا ضبط متوقف شود.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

3- ADV Screen Recorder:

ADV Screen Recorder یک اپلیکیشن رایگان و شخص سومی است که این امکان را به کاربر می دهد تا هر فعالیتی بر روی صفحه ی گوشی خود را ضبط کند. هنگامی که بر روی علامت مثبت کلیک کنید صفحه ای باز می شود که می توانید ضبط های خود را در هر صفحه کنترل کنید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که با باز شدن آن نمی توانید با دیگر صفحات ارتباط بر قرار کنید.

پس از اجرای این برنامه دکمه ای بر روی صفحه نمایش گوشی به نمایش گذاشته می شود که به شما امکان می دهد تا ضبط را شروع کنید یا دوربین جلو را فعال کنید و یا بر روی صفحه نقاشی بکشید. البته باید گفت قبل از آنکه بتوانید به این ویژگی ها دسترسی پیدا کنید باید مجوزهای لازم را به این برنامه بدهید.

برای شروع ضبط کافی است بر روی دکمه ی ضبط کلیک کنید تا فیلم گرفتن از صفحه گوشی آغاز شود.همچنین می توانید در قسمت تنظیمات میکروفن، وضوح تصویر،نرخ بیت و فریم را تغییر دهید.

این امکان وجود دارد که پس از بسته شدن این اپلیکیشن، دکمه های کنترل آن بر روی صفحه نمایش گوشی باقی بماند که برای حذف آن بر روی نماد به مدت کوتاهی کلیک کنید و سپس آن را به قسمت X پایین صفحه نمایش بکشید تا از بین برود.

با نصب برخی اپلیکیشن ها شارژ گوشی نسبت به قبل زودتر به اتمام می رسد و امکان دارد در حین فیلم برداری نیاز باشد که گوشی خود را دوباره شارژ کنید و اگر دسترسی به پریز برق نداشته باشید بهترین راه حل خرید پاوربانک بسیار مناسب است.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

4- AZ Screen Recorder:

AZ Screen Recorder برنامه ای کاملاً رایگان است که استفاده از آن بسیار می باشد با کمک این اپلیکیشن می توان بدون محدودیت زمانی فیلم ضبط کنید و یا اسکرین شات بگیرید. پس از نصب و راه اندازی این اپلیکیشن را می توان در قسمت نوتیفیکیشن کنترل کرد. پس از اجرای این برنامه آیکونی نارنجی رنگ به شکل دایره‌ی در صفحه نمایش گوشی به نمایش گذاشته می شود.

این آیکون‌ها شامل گزینه هایی برای گرفتن اکسرین شات،پخش زنده و فیلم گرفتن از صفحه گوشی هستند. با انتخاب گزینه رکورد ( Record) شروع ضبط آغاز می شود. برای آنکه ضبط صفحه نمایش را متوقف کنید کافی است بر روی دکمه ی Stop کلیک کنید.

از طریق منوی تنظیمات این اپلیکیشن شما می توانید میزان کیفیت فیلم برداری را انتخاب کنید و یا محل ذخیره‌ی فیلم  را تغییر دهید. ابزارهای ویرایش مختلفی در این اپلیکیشن وجود دارد همانند طراحی بر روی ویدئوی در حال ضبط، برش و ویرایش ویدئو، صدا گذاری و یا قرار دادن موزیک بر روی ویدئو.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

5- Mobizen Screen Recorder:

اپلیکیشن Mobizen تقریباً قابلیت‌هایی شبیه به برنامه AZ Screen Recorder دارد و می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی باشد. برنامه Mobizen برنامه ی ضبط ویدئو با کیفیت HD است و می توان این برنامه را از گوگل پلی نصب کنید.

پس از نصب این برنامه باید اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید. پس از آن نماد کوچکی بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید. برای اجرا و شروع ضبط این برنامه می توانید بر روی دکمه Record کلیک کنید تا برنامه پس از مکث 3 ثانیه ای شروع به ضبط کند.

هنگامی که ویدئو در حال ضبط است نمادهایی را بر روی صفحه نمایش خواهید دید اما نگران نباشید زیرا در ضبط ویدئو این نمادها نشان داده نمی شود. پس از آنکه ضبط را متوقف کردید یک صفحه پاپ آپ باز می شود که می توانید پیش نمایش ویدئو را ببینید، همچنین می توانید ویدئو را ویرایش کنید.

نحوه فیلم گرفتن از صفحه گوشی

سخن پایانی:

در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا نحوه فیلم رفتن از صفحه گوشی اندروید را بیان کنیم و همچنین 5 تا از بهترین اپلیکیشن های محبوب فیلم برداری را معرفی کرده ایم. فروشگاه بلبری عرضه کننده انواع لوازم جانبی گوشی موبایل است که می توانید جهت مشاهده و خرید لوازم جانبی اینجا را کلیک کنید.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir