لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر
INSTAGRAM
WHATSAPP

آموزش تنظیمات صدای هندزفری در گوشی های اندروید

استفاده از هندزفری تجربه ای بسیار لذت بخش برای گوش دادن به موسیقی و یا تماشای فیلم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، با متصل کردن هندزفری به گوشی های هوشمند برخی امکانات جدید فعال می شود. چه هندزفری باسیم داشته باشید و چه هندزفری بی سیم به راحتی می توانید تنظیمات آن ها را دست‌کاری کنید. البته باید بگوییم که هندزفری های بی سیم تنظیمات هوشمند مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند. در این مقاله به بررسی علت متصل نشدن هندزفری به گوشی، نحوه ی انجام تنظیم صدا و ... می پردازیم، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

Handsfree setting

نحوه ی اتصال هندزفری با سیم:

امروزه هندزفری های سیمی دارای دو نوع پورت متفاوت در بازار موجود هستند که با توجه به نوع گوشی کاربران آن ها را خریداری می کنند. هندزفری هایی با جک 3.5 میلی متری که برای گوشی های قدیمی تر مورد استفاده قرار می گیرند و دیگری هندزفری با پورت تایپ سی که برای گوشی های جدیدی که به بازار عرضه شده اند در اختیار کاربران قرار می گیرند و با اتصال آن ها به پورت گوشی می توان به موسیقی گوش فرا داد و یا به مکالمه پرداخت.

نحوه ی اتصال هندزفری بی سیم:

برای اتصال هندزفری های بی سیم به گوشی موبایل باید مراحلی را که در زیر بیان کرده ایم انجام دهید.

- ابتدا هندزفری بی سیم خود را با توجه به نحوه ی روشن شدن آن، روشن کنید.

- سپس به قسمت Setting گوشی خود رفته و گزینه ی  Connected Device را انتخاب کنید. دقت داشته باشید این روش برای ورژن جدید اندروید قابل استفاده است؛ اما در گوشی های ورژن قدیمی با روشن کردن بلوتوث، هندزفری به گوشی متصل می شود.

- سپس روی گزینه ی Pair New Device کلیک کنید تا گوشی موبایل دستگاه را شناسایی و نمایش دهد.

- پس از به نمایش گذاشتن نام دستگاه روی آن کلیک کنید تا عملیات جفت سازی انجام شود و هندزفری به گوشی متصل شود.

Handsfree setting

تنها با یک بار متصل شدن هندزفری بی سیم به گوشی دیگر نیاز به جفت سازی مجدد نمی باشد و کافی است که هر بار برای استفاده بلوتوث گوشی را روشن کنید.

UnPair یا عدم اتصال هندزفری بی سیم:

برخی مواقع نیاز داریم که اتصال هندزفری بی سیم را روی گوشی از بین ببریم و یا از هندزفری دیگری برای استفاده کنیم در این حالت باید در قسمت تنظیمات گوشی گزینه ی  Connected Device را انتخاب کنید تا نام دستگاه متصل شده نشان داده شود و سپس روی دستگاه مورد نظر کلیک کنید و گزینه ی فراموشی (Forget) را بزنید تا دستگاه از اتصال خارج شود؛ اما اگر می خواهید دستگاه به طور موقت غیر فعال شود می توانید گزینه ی Disconnect را انتخاب کنید.

unpair

نحوه ی تنظیم گوشی سمت راست و چپ هندزفری:

اصولاً همه افراد تمایل دارند صدایی که از هندزفری می شنوند به یک اندازه باشد و در واقع بالانس داشته باشد؛ اما گه گاهی نیز پیش می‌آید که تمایل داریم صدایی که از هندزفری بیرون می آید تنها از یک گوش سمت راست و یا چپ باشد؛ بنابراین برای تنظیم آن باید مراحل زیر را انجام بدهیم:

- ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی رفته و گزینه ی  Accessibility  و سپس Hearing را انتخاب کنید.

- اکنون گزینه ی Left/Right Sound Balance را مشاهده می کنید که می توانید با زیاد و کم کردن صدا بالانس آن را تغییر دهید.

handsfree setting

اکولایز صدا:

برای آنکه بتوانید تنظیمات اکولایزر صدا را روی گوشی های اندرویدی انجام دهید باید هندزفری به گوشی متصل باشد. در بسیاری از گوشی های جدید که امروزه به بازار عرضه شده اند می توان اکولایزر صدا را به صورت دلخواه سفارشی سازی کنید و با کم و زیاد کردن فرکانس صدا، از موسیقی لذت ببرید. برای دسترسی به تنظیمات اکولایزر صدا باید مراحل زیر را انجام دهید.

- ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی رفته و روی گزینه ی sound and notifications کلیک کنید و پس از آن گزینه ی volume را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که نمی توان در برخی از گوشی های اندروید برای یافتن تنظیمات اکولایزر صدا از مسیر بالا استفاده کرد بنابراین باید مسیری را که در ادامه بیان می کنیم دنبال کنید:

- وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس گزینه ی sound and notifications را انتخاب کنید و به قسمت advanced sound settings بروید. در این قسمت صفحه ای جدید برای شما باز می شود که باید گزینه ی sound effects را در این قسمت انتخاب کنید تا بتوانید صدا را همانند یک دیجی (DJ) تنظیم کنید. برای خرید بهترین ایرپاد می توانید به صفحه ی راهنمای خرید ایرپاد مراجعه کنید.

sound-settings

همان‌طور که در مطالب بالا بیان کردیم برای آنکه بتوانید تنظیمات هندزفری را روی گوشی های اندرویدی انجام دهید باید حتماً هندزفری به گوشی متصل باشد.

در قسمت اکولایزر صدا برخی پروفایل‌های آماده نیز وجود دارند همانند Concert Hall یا Amp Pro و یا UHQ Enhancer که با انتخاب آن ها می توانید صداها را شخصی سازی کنید.

چگونه تماس های دریافتی با هندزفری بلوتوثی را فعال کنیم؟

در برخی مواقع هندزفری های بلوتوثی تماس های دریافتی را قبول نمی‌کنند، بدین معنا که صدای تماس به جای آنکه از ایرپادها به گوش برسد از اسپیکر گوشی پخش می شود. برای حل این مشکل باید مراحلی که در ادامه بیان می کنیم را دنبال کنید.

- در بخش  Connected Devices ، نام دستگاه مورد نظر خود را بیابید.

- در کنار نام دستگاه مورد نظر آیکنی برای تنظیمات هر دستگاه وجود دارد، آن را انتخاب کنید و وارد تنظیمات دستگاه شوید.

- اکنون گزینه ی Phone Calls یا Call Audio را فعال کنید تا تمامی تماس های دریافتی از طریق ایرپادها منتقل شوند.

handsfree-setting

اگر می خواهید از هندزفری تنها برای تماس استفاده کنید و صدای موزیک از اسپیکر گوشی پخش شود باید گزینه ی Media را خاموش کنید. این روش برای زمانی که گوشی را به اسپیکر ماشین متصل می کنیم بسیار مناسب و ضروری است. به عنوان مثال اگر به طور هم‌زمان هندزفری بلوتوثی و ضبط ماشین به گوشی متصل باشد گزینه ی Media را خاموش کنید و سپس موزیک را برای ضبط ماشین فعال کنید. یا می توانید تماس های ورودی را نیز فعال کنید و به راحتی هم موزیک گوش دهید و هم به تماس های ورودی خود پاسخ دهید.

رفع مشکل کم و زیاد کردن صدای هندزفری:

در برخی مواقع صداهای هندزفری روی گوشی های اندرویدی بسیار کم است و یا به طور خودکار کم و زیاد می شود و ثابت نمی ماند باید در قسمت تنظیمات هندزفری، گزینه ی Developers Options را انتخاب کنید تا فعال شود.

اما برای فعال کردن این گزینه باید مراحل زیر را طی کنید:

- از قسمت تنظیمات گوشی وارد گزینه ی About Phone شوید.

- گزینه ی Build Number را انتخاب کنید و 7 بار روی آن کلیک کنید تا حالت توسعه دهنده آن فعال شود.

- اکنون باید از قسمت تنظیمات گوشی گزینه ی Developer Options را که به منوها اضافه شده انتخاب کنید و Disable Absolute Volume را فعال کنید. البته اگر این گزینه فعال بود آن را غیر فعال کنید و سپس هندزفری را تست کنید.

absolute-volume

جمع بندی:

در این مقاله تنظیمات هندزفری در گوشی های اندرویدی را بررسی کردیم. پیشنهادی برای عدم اختلال هندزفری در گوشی های اندرویدی به شما داریم این است که از هندزفری هایی استفاده کنید که دیوایس های گوشی سازگاری داشته باشد.

اگر سؤالی درباره ی تنظیمات هندزفری روی گوشی های اندرویدی دارید در قسمت کامنت از ما بپرسید تا در اسرع وقت به سؤالات پاسخ دهیم.

دیدگاه شما چیست؟

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کمپانی mpblberri می‌باشد.

طراحی فروشگاه آنلاین: citysun.ir